Marcus Sepehrmanesh: Skillnad mellan sidversioner
Från Mellopedia
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 14: | Rad 14: | ||
| [[Gustav Jonsson]], [[Méndez|Leopoldo Méndez]], [[Marcus Sepehrmanesh]], [[Patrik Henzel]] och [[Tommy Tysper]] | | [[Gustav Jonsson]], [[Méndez|Leopoldo Méndez]], [[Marcus Sepehrmanesh]], [[Patrik Henzel]] och [[Tommy Tysper]] | ||
| Tittarnas val: Placering 5 - Utslagen | | Tittarnas val: Placering 5 - Utslagen | ||
|- | |||
![[Melodifestivalen 2019|2019]] | |||
|[[On My Own (2019)|On My Own]] | |||
|[[Bishara]] | |||
|[[Markus Sepehrmanesh]] (tm), [[Benjamin Ingrosso]] (tm) och [[Robert Habolin]] (tm) | |||
|Final: Placering 2 | |||
|} | |} | ||
<!-- MelloBot-PersonTable-End --> | <!-- MelloBot-PersonTable-End --> |
Versionen från 6 april 2024 kl. 02.54
Bidrag
År | Bidrag | Artist | Text och musik | Resultat |
---|---|---|---|---|
2003 | Carnaval | Méndez | Gustav Jonsson, Leopoldo Méndez, Marcus Sepehrmanesh, Patrik Henzel och Tommy Tysper | Tittarnas val: Placering 5 - Utslagen |
2019 | On My Own | Bishara | Markus Sepehrmanesh (tm), Benjamin Ingrosso (tm) och Robert Habolin (tm) | Final: Placering 2 |