Thomas "Plec" Johansson: Skillnad mellan sidversioner
Från Mellopedia
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
||
Rad 13: | Rad 13: | ||
| [[Thomas G:son]] (tm) och [[Thomas "Plec" Johansson]] (m) | | [[Thomas G:son]] (tm) och [[Thomas "Plec" Johansson]] (m) | ||
| Andra chansen: Utslagen | | Andra chansen: Utslagen | ||
|- | |||
!scope="row"| [[Melodifestivalen 2014|2014]] | |||
| [[Raise Your Hands]] | |||
| [[Ammotrack]] | |||
| [[Jari Kujansuu]] (tm), [[Thomas "Plec" Johansson]] (tm), [[Calle Kindbom]] (tm) och [[Mikael de Bruin]] (tm) | |||
| Andra chansen: Placering 8 - Utslagen | |||
|- | |- | ||
!scope="row"| [[Melodifestivalen 2019|2019]] | !scope="row"| [[Melodifestivalen 2019|2019]] |
Versionen från 17 februari 2022 kl. 04.11
Bidrag
År | Låt | Artist | Text och musik | Resultat |
---|---|---|---|---|
2012 | Land of Broken Dreams | Dynazty | Thomas G:son (tm) och Thomas "Plec" Johansson (m) | Andra chansen: Utslagen |
2014 | Raise Your Hands | Ammotrack | Jari Kujansuu (tm), Thomas "Plec" Johansson (tm), Calle Kindbom (tm) och Mikael de Bruin (tm) | Andra chansen: Placering 8 - Utslagen |
2019 | I Do | Arvingarna | Nanne Grönvall (tm), Mikael Karlsson (tm), Casper Janebrink (tm) och Thomas "Plec" Johansson (tm) | Final: Placering 7 |