Niklas Carson Mattsson: Skillnad mellan sidversioner
Från Mellopedia
(Uppdaterat Persontabell) |
m (Uppdaterat Persontabell) |
||
Rad 7: | Rad 7: | ||
! Låtskrivare | ! Låtskrivare | ||
! Resultat | ! Resultat | ||
|- | |||
| [[Melodifestivalen 2021|2021]] | |||
| [[Beat of Broken Hearts]] | |||
| [[Klara Hammarström]] | |||
| [[David Kreuger]], [[Fredrik Kempe]], '''Niklas Carson Mattsson''', [[Andreas Wijk]] | |||
| Final, Placering: 6 | |||
|- | |- | ||
| [[Melodifestivalen 2022|2022]] | | [[Melodifestivalen 2022|2022]] | ||
| [[Lyckligt slut]] | | [[Lyckligt slut]] | ||
| [[Lancelot]] | | [[Lancelot]] | ||
| Niklas Carson Mattsson, [[Lancelot Hedman]] | | '''Niklas Carson Mattsson''', [[Lancelot Hedman]] | ||
| Deltävling 3 | | Deltävling 3 | ||
|} | |} | ||
<!-- MelloBot-PersonTable-End --> | <!-- MelloBot-PersonTable-End --> |
Versionen från 30 januari 2022 kl. 23.13
Bidrag i Melodifestivalen
År | Låt | Artist | Låtskrivare | Resultat |
---|---|---|---|---|
2021 | Beat of Broken Hearts | Klara Hammarström | David Kreuger, Fredrik Kempe, Niklas Carson Mattsson, Andreas Wijk | Final, Placering: 6 |
2022 | Lyckligt slut | Lancelot | Niklas Carson Mattsson, Lancelot Hedman | Deltävling 3 |