Loulou Lamotte: Skillnad mellan sidversioner
Från Mellopedia
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
||
Rad 19: | Rad 19: | ||
| [[Emily Falvey]], [[Robin Stjernberg]] och [[Jimmy Jansson]] | | [[Emily Falvey]], [[Robin Stjernberg]] och [[Jimmy Jansson]] | ||
| Final: Placering 3 | | Final: Placering 3 | ||
|- | |||
!scope="row"| [[Melodifestivalen 2023|2023]] | |||
| [[Inga sorger]] | |||
| [[Loulou Lamotte]] | |||
| [[Loulou Lamotte]] och [[Jonas Thander]] | |||
| Deltävling 1 | |||
|} | |} | ||
=== Gruppmedlemskap === | === Gruppmedlemskap === |
Versionen från 30 november 2022 kl. 21.51
Bidrag
År | Bidrag | Artist | Text och musik | Resultat |
---|---|---|---|---|
2020 | Move | The Mamas | Melanie Wehbe, Patrik Jean och Herman Gardarfve | Final: Placering 1 |
2021 | In the Middle | The Mamas | Emily Falvey, Robin Stjernberg och Jimmy Jansson | Final: Placering 3 |
2023 | Inga sorger | Loulou Lamotte | Loulou Lamotte och Jonas Thander | Deltävling 1 |
Gruppmedlemskap
År | Bidrag | Grupp |
---|---|---|
2020 | Move | The Mamas |
2021 | In the Middle | The Mamas |