Fredrik Sonefors: Skillnad mellan sidversioner
Från Mellopedia
(Uppdaterat Persontabell) |
m (Uppdaterat Persontabell) |
||
Rad 7: | Rad 7: | ||
! Låtskrivare | ! Låtskrivare | ||
! Resultat | ! Resultat | ||
|- | |||
| [[Melodifestivalen 2021|2021]] | |||
| [[The Missing Piece]] | |||
| [[Paul Rey]] | |||
| '''Fredrik Sonefors''', [[Laurell Barker]], [[Paul Rey]] | |||
| Final, Placering: 12 | |||
|- | |- | ||
| [[Melodifestivalen 2022|2022]] | | [[Melodifestivalen 2022|2022]] | ||
| [[Änglavakt]] | | [[Änglavakt]] | ||
| [[John Lundvik]] | | [[John Lundvik]] | ||
| [[John Lundvik]], [[Benjamin Rosenbohm]], Fredrik Sonefors, [[Anderz Wrethov]], [[Elin Wrethov]] | | [[John Lundvik]], [[Benjamin Rosenbohm]], '''Fredrik Sonefors''', [[Anderz Wrethov]], [[Elin Wrethov]] | ||
| Deltävling 2 | | Deltävling 2 | ||
|} | |} | ||
<!-- MelloBot-PersonTable-End --> | <!-- MelloBot-PersonTable-End --> |
Versionen från 30 januari 2022 kl. 23.11
Bidrag i Melodifestivalen
År | Låt | Artist | Låtskrivare | Resultat |
---|---|---|---|---|
2021 | The Missing Piece | Paul Rey | Fredrik Sonefors, Laurell Barker, Paul Rey | Final, Placering: 12 |
2022 | Änglavakt | John Lundvik | John Lundvik, Benjamin Rosenbohm, Fredrik Sonefors, Anderz Wrethov, Elin Wrethov | Deltävling 2 |