Anders Wigelius: Skillnad mellan sidversioner
Från Mellopedia
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
MelloBot (diskussion | bidrag) m (Uppdaterat PersonTable) |
||
Rad 13: | Rad 13: | ||
| [[Anders Wigelius]], [[Robert Norberg]] och [[Jimmy Jansson]] | | [[Anders Wigelius]], [[Robert Norberg]] och [[Jimmy Jansson]] | ||
| Andra chansen: Placering 2 - Utslagen | | Andra chansen: Placering 2 - Utslagen | ||
|- | |||
!scope="row"| [[Melodifestivalen 2023|2023]] | |||
| [[On My Way]] | |||
| [[Panetoz]] | |||
| [[Njol Badjie]], [[Pa Modou Badjie]], [[Nebeyu Baheru]], [[Jimmy Jansson]], [[Robert Norberg]], [[Daniel Nzinga]] och [[Anders Wigelius]] | |||
| Deltävling 2 | |||
|} | |} | ||
=== Gruppmedlemskap === | === Gruppmedlemskap === |
Versionen från 30 november 2022 kl. 21.51
Bidrag
År | Bidrag | Artist | Text och musik | Resultat |
---|---|---|---|---|
2020 | Piga och dräng | Drängarna | Anders Wigelius, Robert Norberg och Jimmy Jansson | Andra chansen: Placering 2 - Utslagen |
2023 | On My Way | Panetoz | Njol Badjie, Pa Modou Badjie, Nebeyu Baheru, Jimmy Jansson, Robert Norberg, Daniel Nzinga och Anders Wigelius | Deltävling 2 |
Gruppmedlemskap
År | Bidrag | Grupp |
---|---|---|
2020 | Piga och dräng | Drängarna |